Portfoolio

Motiveerivad ettekanded suurüritustel

Noortekonverentsi Lahe Koolipäev 2022

“Just mina muudan maailma!” üks külalisesinejatest oli Inga Lunge. Inga on loovhing, kelle peamine väljund on näitlemine. Ta kõneleb ja koolitab ka enesearengu teemadel ja lisaks on ta ka muusik (laulja ning laulukirjutaja). Nii mõnelegi võib tulla üllatusena, et Inga on kirjutanud ka raamatu “Ma kirjutan sulle”. Inga tõi välja, et maailma muutmine saab alguse iseendast ja oli enda särasilmsusega noortele suureks inspiratsiooniks.

Koostöös sündinud projektid

Edu Akadeemia

Enesearengufestivalid, nädalane „Uus algus“ väljakutse, mahukad koolituspäevad „Päev iseendale“, kahepäevane koolitus „Kõik on võimalik“ Viru konverentsikeskuses.
Koostöös sünnivad suured asjad, mis paljude osalejate jaoks on olnud motiveerivaks jõuks enda elus edasiste sammude astumisel.

Raamat

Ma kirjutan Sulle

Siin raamatus on mõtted. Kõigepealt vaid endale lugemiseks ja kui tarvis ka meelde tuletamiseks. Minu lastele mõtlemiseks ja maailma asjadest arusaamiseks.

Inimene on lootnud seoses tehnoloogia arenguga endale aega justkui juurde võita – masinad teevad ära keerulisi ja vahel ka ebameeldivaid töid. Aga ometi on suurel osal meist tunne, justkui aega ei oleks, pidevalt on kiire, ei jõua helistada, ei jõua kokku saada…

Mina kirjutan kirju. Neid kirjutatakse aina vähem, mõtted ja soovid jõuavad paberile haruharva. Ma saadan need kirjad minevikku oma väikesele minale, kes vahel tunnete segapuntras hästi hakkama ei saanud, ja tulevikku oma lastele, keda kirjapandu võib-olla aitab.

Kirja olen pannud selle, mis on pigem sisetundest, mitte kaalutleva mõistuse poolt suunatud. Vahel ei ole sisetunnet millegi käegakatsutavaga võimalik kinnitada, lihtsalt on selge tunne enda sees, et nii on õige. Ma ei usu, et sisetundes on midagi müstilist või erakordset. Samas on seoseid, milleni jõudmiseks on tarvis aega, kogemusi ja vaikuses tehtud mõttesamme.

Heategevus

Projekt koostöös naiste varjupaigaga

2023 aastal sai hoo sisse „Inga Lunge projekt“ koostöös Tartu Naiste Varjupaigaga. Aasta läbi vältav koolituste sarja suunaks on anda osalejatele teadmisi, mis aitaksid leida endas jõudu elu väntsutustega toime tulemisel ja selgemas suunas edasi liikumisel.

Koolitajateks on naised, kes ühel või teisel moel on ise läbi keerukuste jõudnud koolitaja/terapeudi/abistaja teekonnale.

Varjupaika jõuavad naised, kes on juba leidnud endas jõudu, et abi paluda. Siinkohal saavad edasi liikumisel abiks olla teadmised, kogemused, mis on sarnases elupunktis kedagi varasemalt aidanud. 

teised minust

Tahtsin Teid isiklikult tänada, see koolitus oli väga huvitav ja värskendav ja Teie esitlus oli fantastiline ja ajastus nagu virtuoos, vajasin väga sellist süsti. Siirad tänud et sain näha Teis seda õpetaja tahku lisaks suurepärsele näitlejatööle. Palun jätkake seda, mis teete, sest kungi ei tea, mis isiklikke muresi suudate nii inimestel lahenda, minule jäi kõrvade vahele palju asju kumisema, mida hakkasin juba eos enda ellu juurutama. Lõpetan sinatades, Aitäh Sulle

J.C

Hei, armas Inga, lihtsalt pean südamelt ära ütlema, et sa oled kõige kaunima hingega inimene, keda ma näinud olen! sa oled niii eriline ja armas, minu silmis oled sa täiuslik

Anna

Kohe kui ütlen endale, et “PEAN” nüüd midagi tegema, siis koheselt kaob huvi ja käsi ei tõuse ka, et see ära teha. Väga mõnusalt mängulised näited ja proovin aina rohkem märgata, et ma teeksin asju, mida ma soovin. Aitäh Sulle selle inspiratsiooni puhangu eest!

T.S.S

Olen Eduakadeemiat ja ka Sind jälginud since beginning, ning loomulikult imetlen Sind ka näitlejana. Aga, praegu lõpetasin just kehakeele 11 nõksu vaatamise, ja enne kui tagasihoidlikus võitu saab ja alalhoidlikumaks teeb, pidin kohe ära kirjutama, et Aitäh Sulle! Üli mõnus vaatamine, nõkse mille peale ei oska tullagi, asju mida ehk sutikene ka teadsin, ning kõige ägedamad on need hetked, hakkad naerma (saades aru,et need märgid on koguaeg me ümber) ja ütled kommenteerid kõva häälega kaasa "jaa, just See mida teed ja teete, on üli äge ja õige asi!"

G.J

Esmalt suur suur aitäh nii huvitava, kaasahaarava ja humoorika esinemise eest. Mind on varasemalt huvitanud kehakeel ja teie eilne esinemine oli nii põnev, et tahaksin rohkem teadmisi kehakeele kohta.

K.L

Sattusin kuulama Inga Lunget, mis oli väga eye opening. Key Takeway: Tee asju sellepärast, et sa tahad, mitte sellepärast, et sa pead.

H.L.S

Tänud, Teie esitlus puudutas ja andis mõistmise, et see ongi äge kui lasta lahendusel tulla ilma loogikata (Ants Rootslane - seminar)

L.S